Haberler

BAĞDAT CADDESİ EMLAK PİYASASI

Kentsel Dönüşümün en hızlı sürdüğü Bağdat Caddesinde 2018 yılı çok parlak geçmedi. İnşaatı devam eden bir sürü proje maliyetlerin artması, kredilerin yükselmesi vb. sebeplerden inşaatlarını yarım bırakma, devretme veya zararına projeden satışlar yapmak zorunda kalmıştır. Bağdat caddesinde kentsel dönüşüm bekleyen eski binaların fazlalığı ilk başta bölgenin dışından çektiği müteahhitlere çok cazip gelirken, kat maliklerinin bitmeyen istekleri, kar marjlarının düşmesi ve inşaat maliyetlerinin artması ile cazibesini yitirmiştir.

Peki Bağdat caddesinde emlak piyasası nasıl? Bağdat Caddesinde emlak krizi var mı?

Bağdat caddesinde biten projelerdeki konut satışları devam etmekte olup rayiçlerinin çok altında fiyatlara satılmaktadır. Bazen yeniden inşaat maliyetinin bile altında rakamlara biriken borçlar nedeniyle satışlar gerçekleşmektedir.

Arap yatırımcıların özellikle İranlı yatırımcıların bölgede sahil bandı denilen Caddebostan, Şaşkınbakkal, Suadiye, Fenerbahçe, Çatalçeşme, Dalyan, Kalamış bölgelerinde büyük m2  li ev alımları Bağdat Caddesi emlak piyasasını az da olsa hareketlendirmiştir.

Stok fazlasının büyük bir kısmını dubleks daireler oluşturmaktadır. Bunun sebebi; deniz gören dubleks bir dairenin ortlama satış fiyatı 2.500.000 TL olduğundan, üst katlarının genelde kullanışlı olmamasından, ev kullanımda m2 kaybının çok fazla olmasından Bağdat Caddesinde satılık dubleks dairelerin sayısının fazlalığının nedenleri arasındadır.

Bağdat Caddesinde Emlak piyasasının, stok fazlasının azalması ve doğru piyasa şartlarının oluşması ile eski günlerini göreceğine şüphem yok.

Türkiyenin en iyi lokasyonlarından olan Bağdat Caddesinde kanayan bir yarada Bağdat Caddesi üzerindeki işyerleri. Neredeyse her hafta bir firmanın bağdat caddesi üstünde bulunan işyerini yüksek kira bedelleri yüzünden boşaltmak zorunda kalmışlardır.

Markalaşmak için en iyi lokasyonların başında gelen Bağdat Caddesinde, Dükkan sahiplerinin yüksek kira hayallerinden vazgeçmezlerse artık hiçbir firma için tercih nedeni olmayacaktır.

Sonuç olarak Bağdat Caddesinde bir ev sahibi olma hayaliniz varsa bunu gerçekleştirmek için çok doğru bir zamandayız…

Aradığınız evi bana söylemeniz yeter. Bağdat caddesi emlakçısı 🙂

İbrahim Demir

Remax Joker

0 532 063 5816

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir